A protože doba pokročila, nemusí zájemci o studium některých pramenů vůbec opustit teplo svého domova. Stačí mít připojení na internet.
Praha v knihovně www.prahavknihovne.cz
Interaktivní mapa zobrazuje body s více než 2000 tituly, které se týkají daného místa. Kromě surfování po mapě, mohou zájemci využít i vyhledávání podle místního názvu, ulice nebo objektu. Praha v knihovně představuje ideálního pomocníka pro ty, kteří chtějí najít všechny tituly svázané s určitou adresou. Více než 700 z nich je možné číst on-line a čtenáři je poznají podle označení červeným proužkem, který odkazuje přímo na text vybrané knihy.
Plán Velké Prahy s okolím z roku 1938 http://web2.mlp.cz/mapa1938 Řešení pro všechny, kteří potřebují zjistit, kudy vedla dráha z Libně na Těšnov, a kde přesně stála železniční stanice Karlín - přístav. Nebo jak vypadala zástavba Žižkova před velkou úpravou a na čem stojí sídliště Jižní Město. Součástí plánu jsou podrobné rejstříky, které pomohou v hledání ulic i budov.
Literární mapa Prahy www.prahamestoliteratury.cz
Stránky projektu Praha město literatury nabízejí přístup do dvou literárních map Prahy - historické a současné. Obě mapy jsou snahou propojit místa s autory, díly i literárními institucemi působícími v Praze. Tak například na Zbraslavi najdeme informaci o Vladislavu Vančurovi, v místech bývalé „Heydrichovy" zatáčky zase informaci o románu Laurenta Bineta o atentátu na říšského protektora. A Vinohrady nabízejí vlaječku s vyznačením místa, kde žil Jaroslav Foglar. Tipy na doplnění zajímavých událostí, autorů i děl mohou lidé posílat správcům mapy přes kontaktní formulář, který najdou na stránkách projektu. Faktickou správnost vkládaných údajů ověřuje Ústav pro českou literaturu Akademie věd ČR.
Kompletní informace o Praze poskytuje Informační středisko a Pragensia v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí 1. Otevřeno je pondělí od 13 do 20 hodin, úterý až pátek od 9 do 20, sobota od 13 do 18 hodin. Akutní dotazy je možné řešit i telefonicky na 222 113 555.