Projekt si dal za cíl omezit uhlíkové stopy po lécích, které se užívají k léčbě chorob dýchacího ústrojí. V jejím důsledku se v Česku ročně spotřebuje 3,5 milionu respiračních inhalátorů. Na jejich produkci se vynaloží přibližně tolik hliníku, kolik je potřeba k výrobě tisícovky osobních aut. Kvůli neexistující výjimce ze zákona o odpadech ale musí kov, který je v míře užitečnosti pro průmysl na druhém místě hned za železem, končit ve spalovnách. V Česku jsou obaly od použitých léků klasifikovány jako nebezpečný odpad a ten se spalovat musí. V tom se ČR liší od zemí jako je Velká Británie či Spojené státy. To ale není hlavní problém – tím je, že drtivou většinu použitých inhalátorů pacienti nevrací do lékáren, ale vyhazují do popelnic.
Pomoci změnit tuto situaci by měl projekt „Vdechněte inhalátorům nový život“, který v Česku rozjela farmaceutická společnost GlaxoSmithKline ve spolupráci s Českou lékárnickou komorou. K projektu se teď připojila i česká lékárenská síť Dr. Max, která má téměř 320 poboček napříč celou ČR. Za rok se v nich vydá pacientům přes půl milionu inhalátorů.
Výpočty provedené ve Velké Británii, kde projekt pod názvem „Complete the Cycle“ začal, prokázaly, že když pacienti použité inhalátory nevyhodí, ale odnesou zpátky do lékárny, sníží se uhlíková stopa o 99 procent, třebaže nádobky skončí ve spalovnách. Takový efekt by mohl mít projekt i v Česku, kde se v první fázi nezaměřuje na recyklaci obalů, ale na snižování objemu inhalátorů v komunálním odpadu. Zatím se do českých lékáren vrací jen přibližně procento použitých tlakových nádobek.