Oskar Kuptík
Je v pořadí už šestá. Každá z pojmenovaných tramvají ponese jméno významné osobnosti po dobu deseti let. S pojmenováním musí souhlasit pozůstalí, což byla u Eustacha Mölzera, trochu detektivka, nakonec se DPP obrátil na nynější majitele Mölzerovy vily a ti zprostředkovali kontakt. Vnuk Michal Vítek osobně dědečka nepamatuje, ale vzpomíná na velký portrét a bustu, kterou stále opatrují jeho rodiče. Slavnostního křtu se zúčastnil i pravnuk, student Malostranského gymnázia Tomáš Vítek, který na rozdíl od techniků dědečka a tatínka chce být právníkem nebo ekonomem.
Před Eustachem Mölzerem vstoupili do pomyslné síně tramvajové slávy: český vynálezce a elektrotechnik František Křižík, olympijský medailista a bývalý zaměstnanec DPP Václav Pšenička, designer František Kardaus, košířský starosta Matěj Hlaváček a František Pelikán, první ředitel Elektrických podniků. Tímto projektem připomínáme lidi, kteří v DPP pracovali a přispěli k rozvoji hromadné dopravy, a jejichž jména by neměla být zapomenuta,“ uvedl Pavel Fojtík, vedoucí Archivu DPP.
Eustach Mölzer
(1878 – 1953) jedna z nejvýraznějších osobností pražské MHD v mezi válkami. V roce 1919 byl československým delegátem na mírové konferenci v Paříži a stal se členem pražského obecního zastupitelstva. Současně se stal členem správní rady Elektrických podniků, které v letech 1923 až 1939 předsedal. Za jeho vedení došlo k velkému rozvoji tramvajové dopravy. Jak připomenul šéf sekce historických vozidel DPP Jan Šurovský, za Mölzerova působení se každoročně otevírala v Praze nová tramvajová trať. Také začaly v Praze jezdit pravidelně autobusy i trolejbusy a byla zahájena příprava výstavby podzemní dráhy, kterou ale přerušila válka. Přínosem pro zkvalitnění služby u elektrických drah bylo zřízení psychotechnické laboratoře. Elektrické podniky staly největším obecním podnikem v Československé republice. Eustach Mölzer byl i předsedou Státní regulační komise pro hlavní město Prahu a okolí a mimořádným velvyslancem a zplnomocněným ministrem v Mezinárodní říční komisi. Jeho působení u Elektrických podniků skončilo rozpuštěním pražského zastupitelstva a správní rady na začátku okupace v březnu 1939.